Фіброскан забезпечує надійний неінвазивний вимір ступеня фіброзу печінки, що викликається хронічними захворюваннями. Фібросканування є альтернативою біопсії і є інноваційним методом діагностики печінки.

Еластометрія печінки за допомогою апарату Фіброскан

  • Вимірювання еластичності печінки проводиться способом еластометрії.
  • Вібрація створює пружні хвилі в печінці, її поширення уловлюється ультразвуком.
  • Швидкість поширення пружних хвиль пов'язана з еластичністю печінкової тканини, що досліджується.
  • Еластичність печінки безпосередньо пов'язана зі ступенем фіброзу: що менш еластична печінка, то більше виражений фіброз.

Ефективність обстеження печінки

Діагностика печінки фібросканом відповідає потребам клініцистів у неінвазивному надійному та ефективному діагностичному приладі та використовується для оцінки ступеня вираженості фіброзу та загрози розвитку цирозу печінки.

Є альтернативою біопсії печінки, проводиться без проколу.

Можливість регулярного моніторингу навіть під час лікування для оцінки ефективності антифіброзної та противірусної терапії.

Оцінка діагностичної точності 92-99%.

Переваги фібросканування для пацієнтів:

  • Повністю неінвазивна методика.
  • Абсолютно безболісне дослідження.
  • Дослідження без побічних ефектів та ускладнень.
  • Негайний результат, який отримується відразу після закінчення обстеження печінки.

Фібросканування - незамінне обстеження при лікуванні вірусних гепатитів та цирозу печінки

Цей пацієнт розпочинав лікування в Клініці з приводу хронічного активного вірусного гепатиту С з переходом до цирозу печінки. Дані еластометрії дозволили нам визначити тактику лікування та розпочати розроблений курс для пацієнта – це еферентна, гепатотропна, атифібротична та інтерферонотерапія. На малюнку видно динаміку зниження ступеня фіброзу з Ф4 (фіброза 4 ступеня) до Ф1 (1 ступеня). Рекомендована нами схема лікування дозволила домогтися не лише ранньої вірусологічної відповіді (ПЛР – негативна, через 4 тижні), але найголовніше – зменшення ризику прогресування цирозу печінки, що підтвердила еластографія через 3 місяці. На опублікування знімків було отримано згоду пацієнта. Декілька тисяч досліджень на фіброскані і результати моніторингу, що проводяться в клініці, а також висока діагностична точність дослідження дозволила нам визначити метод еластометрії в ряд головних діагностичних процедур. І визнати метод фібросканування найбільш інформативним методом оцінки якості лікування пацієнтів із вірусними гепатитами та цирозом. Оцінка якості лікування визначалася у низки хворих вже за місяць лікування. Процедура проводиться навіть для дітей. Особливої підготовки вона вимагає, оскільки сканується лише печінка.