Ця ендоскопічна процедура виконується на апараті Олімпус з метою виявлення патологічних змін у всіх відділах товстої кишки. Інша назва – фіброколоноскопія або відеоколоноскопія. Відеозйомка робиться в режимі он-лайн, можливий запис на зручний носій. За допомогою колоноскопії вдається визначити патологічні процеси такі як дивертикул, поліп, злоякісні новоутворення ерозії, травматичні ушкодження слизової оболонки товстої кишки, осередки кровотечі, а також провести біопсію змінених ділянок. Колоноскопія дозволяє видаляти поліпи та оцінити ризик формування ракового захворювання.

Протипоказання – наявність виразкового коліту чи хвороби Крона.

Підготовка до дослідження

Від правильної підготовки кишечника залежить якість і результат дослідження. Постарайтеся дотримуватися всіх вказівок, які допоможуть правильно підготувати кишечник до майбутньої колоноскопії.

Підготовка кишечника за допомогою ФОРТРАНСУ (солодкуватий порошок розлучається: 1 пакетик на 1 літр води).

Необхідно випити 3-4 літри розчину (3-4 пакетики), починаючи з 16-18 годин напередодні дослідження по склянці кожні 15-20 хвилин.

Іноді можливе виконання дослідження увечері. І тут схему підготовки необхідно обговорити з лікарем.

Не соромтеся запитувати, лікар і медична сестра дадуть докладні, зрозумілі Вам рекомендації, як поводитися під час процедури, щоб вона пройшла найменш неприємно, в найкоротші терміни та успішно. Уважно слухайте та виконуйте поради лікаря, який проводить дослідження.

Цю процедуру можна провести під легким наркозом, що дозволить уникнути неприємних болючих відчуттів.

Відеоколоноскопія (фіброколоноскопія) проводиться також дітям.

Показання:

прямокишкова кровотеча, пухлини прямої кишки, коліт, діарея, обстеження щодо наявності раку товстої кишки (у комбінації з аналізом калу на приховану кров), оцінка стану пацієнтів з ілеоанальним анастомозом, нетримання стільця (у комбінації з іншими методами), запори з іншими методами), обстеження пацієнтів із сімейним анамнезом поліпозу товстої кишки.